Kategorie: Ochranné masky

Ochranné masky a komponenty k nim jsou vyráběny v závodu SCOTT Safety ve Velké Británii a v finském závodu ve Vaasa a kvalitativně patří ve světě mezi špičku ve své oblasti. Všechny produkty splňují vysoké nároky evropských, ale i ostatních světových technických norem, které zpravidla několikrát překračují co do kvality. Tyto produkty se používají nejenom v průmyslu, ale především v armádách NATO, u policejních a záchranných sborů, v civilní ochraně apod. Mezi elitu dýchací techniky SCOTT Safety bezesporu patří masky CBRN speciálně vyvíjené na objednávku jednotlivých armád. Příkladem může být převratná maska GSR vyrobená pro potřeby Roayal Army Force.

Civilní

Masky pro tzv civilní použití jsou vyráběny jak v provedení podtlakovém, tak přetlakovém. Je možné k nim připojit filtry jak standardním závitem RD40, tak bajonetovými uchyceními. K přetlakovým maskám můžete připojit jak rozvod vzduchu, tak např. systémy, které místo plic nasávají vzduch přes filtry a pod tlakem je vhání do masky čímž vám zvyšují maximálně komfort práce a snižují vaši únavu.

Základní řadu tvoří varianty masek pro dýchací přístroje 3M|Scott Fire & Safety:

ProMask, Vision3 a AV3000HT

ProMask PPLQF

Skvělá maska s velmi dobrou průzvučnou membránou pro dobrou srozumitelnost může být ve verzi se síťkou, gumovým křížem nebo klipy – kandaháry na přilbu.

Na vnitřní polomasku lze i velmi jednoduše nasunout brýlové obroučky.

Vision3 PPLQF PN

Je maska se sférickým zorníkem a bajonetovým připojením pro plicní automatiku SABRE dýchacích přístrojů 3M|Scott Fire & Safety. Maska může být i ve verzi jen s gumovým náhlavním křížem.

AV3000HT - Scott Sight

Společnost Scott Safety vyvinula jedinečnou a převratnou masku AV3000HT pro plicní automatiku EZFlo doplněnou o termokameru - Scott Sight. Video ukázku najdete zde Termokamera v masce Scott Sight a nebo v plné parádě i s komentářem hasičů zde Hasiči o Scott Sight.

Konečně opravdu „hands-free“ výhled přes termokameru!

Spojením masky Scott AV3000HT a temokamery vznikla „Scott Sight“ maska, která vám umožní výbornou orientaci přímo u požáru – jedním okem vidíte „termoobraz“ přímo v masce a druhým můžete sledovat přirozený obraz okolí. Ruce přitom máte samozřejmě volné pro další činnost. I když bude všude plnou kouře a normálně nic neuvidíte, jste schopni se pohybovat a plně pracovat díky "termopohledu" do monitoru uvnitř masky, který vám poskytne naprostý přehled dění v kouři či tmě kolem vás.

Už tedy nemusíte nejprve termokamerou v ruce složitě hledat ohnisko požáru a pak teprve nasměrovat hadici do správného místa, ale přímo v zorném poli uvnitř masky vidíte, zda hasíte to správné místo naprosto „online“. Umožní vám to zmenšená termokamera umístněná přímo na boku masky Scott s těmito parametry:

  • hmotnost pouhých 240g
  • 160x120 rozlišení s 9obrázky za sekundu
  • automatické stmívání obrazu u oka – při přechodu do tmy se nemusíte bát ostrého světla z termokamery
  • systém “nekonečno“ – vám poskytne vždy jen ostrý obraz a zamezí únavě očí
  • baterie AAA vám po dobití zabezpečí provoz minimálně na 4 hodiny (lze použít i alkalické AAA baterie
  • systém TVR vám nabídne až 4hodinový záznam (u verze PRO)
  • zobrazení maximální teploty v ohnisku či jen okolní teploty prostředí
  • uživatelsky nastavitelné zobrazení displeje uvnitř masky
  • možnost kdykoliv obraz dočasně vypnout a zamezit zbytečnému rozptylování se nechtěným pohledem do termokamery jedním dotykem vnější termokamery
  • cenově dostupné pro každého hasiče

Vylepšení termokamery v masce ScottSight od modelového roku 2019:

Již ověřené a jedinečné funkce termokamery na masce AV3000HT - ScottSight jako je pohotovostní režim, vypnutí jedním tlačítkem, měření teploty či nastavitelný displej, mohou být doplněny balíčkem ScottSight Pro. Získáte navíc funkce např. dynamického rozsahu = současné zobrazení extrémních hot-spotů a chladného okolí bez saturace obrazu. To vám umožňuje nejen rychle reagovat na nalezená ohniska požáru, ale díky tomu, že máte volné ruce, můžete ihned provést zásah. Další „vychytávkou“ je automatické vypínání kamery a monitoru ovládané čidlem pohybu, které ještě prodlouží životnost baterií. Balíček Pro vám nyní umožní i automatické pořizování záznamu. ScottSight je samozřejmě uživatelsky nastavitelná prostřednictvím aplikace mob. telefonu jak pro Android tak iOS. V aplikaci si také můžete prohlédnou online záběry z kamery SS PRO.

Co víc si tedy ještě můžete od termokamery, pro kterou nepotřebujete používat ruce, přát?

Masky k dýchacím přístrojům mohou být vybaveny komunikačním zařízením EPIC nebo brýlovými obroučkami.

Obal masky:

Ideálním prostředkem k ochraně masky je obal, ve kterém se maska nepotí (dokáže i vyschnout) a nepoškrábe zorník. My dodáváme obal viz foto.

Vojenské

Masky CBRN z produkce SCOTT Safety pro ozbrojené sbory jsou speciálně konstruovány dle požadavků armád členských zemí NATO. Splňují nejpřísnější požadavky nejen vojska, ale i speciálních protiterostických a policejních sil. Mohou být použity i strážníky městských policií či bezpečnostními službami, i když pro tyto sbory je výhodnější použít špičkové civilní verze ProMask blk. Další informace o produktech si vyžádejte na našich kontaktech.

Vojenský program se již nevyrábí.

Rádi vám odpovíme na vaše dotazy
či techniku předvedeme osobně.

Kontaktujte nás